Foreign Editions

Poland

Polish cover of PRIDE AND PREMEDITATION

Pride and Premeditation – Duma i podejrzenie (Pride and Suspicion)
Publisher: Słowne

Jest prawdą powszechnie znaną, że jeśli pan Bingley zostaje oskarżony o morderstwo, Lizzie Bennet i pan Darcy nie spoczną, póki nie znajdą prawdziwego winnego tej zbrodni. Czy wyniknie z tego coś więcej niż sojusz dwójki ambitnych rywali?

Energiczna i inteligentna Lizzie Bennet, córka właściciela kancelarii Longbourn i Synowie, dowiaduje się o skandalicznym morderstwie w wyższych sferach. Postanawia nie przegapić okazji i udowodnić, że w świecie zdominowanym przez napuszonych mężczyzn, kobieta także może coś znaczyć. Decyduje więc, że rozwiąże tę sprawę i przywróci sprawiedliwość.

Tyle że oskarżony o zbrodnię – pan Bingley – ma już prawnika: Fitzwilliama Darcy’ego, wyniosłego młodego spadkobiercę prestiżowej kancelarii Pemberley i Wspólnicy. Lizzie jest zdeterminowana rozwiązać sprawę morderstwa, zanim zrobi to Darcy. (A fakt, że Darcy jest upartym snobem, nie ma z tym oczywiście NIC wspólnego). Jednak niebezpieczny morderca wciąż jest na wolności, więc gdy sprawa się komplikuje, Lizzie i Darcy będą musieli zacząć współpracować, by nie stać się kolejnymi ofiarami.

Feministyczna wersja klasycznej powieści Jane Austen nie tylko dla młodzieży, z kryminalną zagadką w stylu Agathy Christie i mnóstwem humoru.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Buy now:
Empik
Book Depository

Turkey

Pride and Premeditation – Ask ve Kusku (Love and Doubt)
Publisher: Beyaz Balina Yayinlari

Erkeklerin her türlü seçim hakkına sahip olduğu, kadınların ise bu seçimleri kabul etmek ya da reddederek sonuçlarına katlanmak zorunda kaldığı bir dünyada, hukuk alanında kariyer yapmak isteyen on altı yaşındaki Lizzie Bennet’ın işi çok zordur. Bir yandan annesinin bitmek bilmeyen evlilik ısrarlarına direnirken bir yandan babasının hukuk firmasında payına düşenlerle geleceğini şekillendirmeye çalışmaktadır.

Lizzie, Londra sosyetesini şoke eden cinayetin kariyeri için aradığı fırsat olduğunu düşünür. Araştırmaları sonucu yetkililerin masum bir adamı hapse attığına ikna olan Lizzie, cinayetle suçlanan adamın avukatı huysuz Darcy’ye rağmen cinayeti kendi başına çözmeye kararlıdır.

Ama dava karmaşık bir hâl aldıkça, elini kolunu sallayarak dolaşan katilin bir sonraki kurbanları olmamak için, Lizzie ve Darcy’nin birlikte çalışması kaçınılmaz hâle gelir.

Lizzie’nin çıkmazına hoş geldiniz: Ya evinde oturup el işiyapacak ya da gözü kara bir katili bulmak için erkek egemen dünyayı dize getirecek.

Sense and Second-Degree Murder – Akil ve Cinayet (Mind and Murder)
Publisher: Beyaz Balina Yayinlari

Dashwood ailesinin kaderi, on sekiz yaşındaki bilime hevesli Elinor’un babasını çalışma odasında ölü bulmasıyla karanlık bir çıkmaza girer. Babalarının yıllardır yürüttüğü dedektiflik bürosu, ailenin ortanca kızı Marianne’in de bir gün çalışmayı hayal ettiği yerdir. Ancak cenazenin ardından her şeyin üvey kardeşlerine ve onun sinir bozucu karısına kaldığını öğrenirler. 

Babalarının bir cinayete kurban gitmiş olabileceğini düşünen Dashwood kız kardeşler, bir yandan ipuçlarının peşinden koşarken bir yandan da Londra sosyetesinde ayakta kalmaya çalışırlar. Babalarının şaibeli ölümünün ardındaki tekinsiz kişiler onların hayatlarına da yavaşça sızmaya çalışırken kız kardeşlerin işte ve aşkta kime güveneceklerini iyi düşünmeleri gerekmektedir.

Elinor ve Marianne’in hayatlarının en önemli davasını çözme zamanı geldi. Bu, karanlık çıkmaz sokaklara girmek, maskelerinin ardında gizlenen menfur kişilere kafa tutmak ve kalplerini kıracak sırlara ulaşmak anlamına gelse bile..

%d bloggers like this: